trende

lazer epilasyon zararları nelerdir, nelere dikkat edilmeli

Anasayfa » lazer epilasyon zararları nelerdir, nelere dikkat edilmeli

Lazer epilasyon zararları nelerdir, nelere dikkat edilmeli

Değerli meslektaşlarımız çeyrek asrı geçmiş cihaz tarsım ve teknik servis tecrübelerimiz neticesinde sizlere bu konuda bilgi verme ihtiyacı hissettik.

Kısa yazıma halk dilimiz ve yaşam literatür lerimizden örnekler vererek başlamak istiyorum.

Derler ki her şeyin fazlası zarardır, çok uyumak, az uyumak, çok yemek, çok az yemek, çok konuşmak gibi v.b. çok örnekler verilebilir.

Lazer epilasyon zararları iki türlü olur ;

  1. Lazer epilasyon cihazının hatalı üretiminden dolayı verilen zararlar.
  2. Lazer epilasyon cihazını yanlış kullanan uzmanların hatalarından dolayı verilen zararlar.

Cihazların hatası jule değerinin çok yüksek olarak ( daha derine giden lazer ışıkları dermis, epidermisi tahrip eder )  üretilmesi ve soğutma sisteminin yetersiz olmasından dolayıdır. Şöyle ki soğutma sistemi yetersiz olunca lazer epilasyon yapılan kişiye zarar verir. Hatta bazen soğutma sistemi yetersiz olunca lazer epilasyon cihazının kendisine de zarar verir. Lazer epilasyon cihazı sık sık bozulmasına neden olur.

Lazer epilasyon kullanan uzmanın hatalarından kaynaklanan zararlar ise cilt tipi tanımı jule değerlerinin iyi yapılmamasından, cihazın bakımlarının düzgün yapılmamasından ve sonrasında alınacak tedbirlerin iyi alınmamasından dolayıdır.

Lazer epilasyon cihazının ve uygulamasının zararlı olduğunu en kolay nasıl anlarız ; eğer bir lazer epilasyon cihazı veya uygulaması aşırı düzeyde soğutma gerektiriyorsa çok fazla lazer ışığı veriliyor demektir. Bu tip lazer epilasyon uygulamaları sonucunda dermis ve epidermis aşarı derecede zarar görür.

Lazer epilasyon cihazlarında veya lazer epilasyon uygulamalarında soğutma sistemi cihazın kendi sağlığı ve uygulama yapılan kişilerin acı hissini azaltmak için olmalıdır.

Sağlıklı ve bol kazançlı günler dileriz.

İzgin estetik ve medikal

2020 Tüm hakkı saklıdır.
Whatsapp
izgin
izgin
Merhaba