trende

Vakum Ve Pasif Jimnastik Cihazı

Vakum Ve Pasif Jimnastik Cihazı

Dünyada İlk  ” Weight Loss II ” Vakum Ve Pasif Jimnastik özelliğine sahip
İzgin firması tarafından üretilen “Weight Loss II” Dünyada bir ilk olup benzerlerine göre zararsız ve ekonomiktir.

Kavitasyon Cihazının yardımcı ekipmanı olup, tek başına da başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Ülkemize yıllardır çok yüksek paralara satılan LPG cihazlarının kılcal damar çatlamalarına neden olduğu bilinmektedir. Bu tip aletlere alternatif olarak, İzgin firması tarafından geliştirip, üretilen “Weight Loss II”makinesidir. Özel olarak tasarlanmış vakum başlıkları sayesinde, rakip cihazların üstünde, rekabetçi ve ergonomik, avantajlar sağlar.

Cihaz Özellikleri

  • Üzerinde bulunan, Pasif Jimnastik bölümünde, 4 ayrı program özelliği mevcuttur.
  • Otomatik ve Manuel olmak üzere 2 programlıdır.
  • 8 çıkışlıdır.
  • 16 pedlidir.
  • Kendinden stantlıdır.
  • Şık tasarımı ile işyerinizi, cebinizi hem de müşterilerinizin yüzünüzü güldürecektir.

PASİF JİMNASTİK CİHAZI HAKKINDA KISA BİLGİLER

Salonlarda kullanılan vücut bakım cihazları‘nın birçoğu uygulamadan zamanla kalksa bile, hiç değişmeyen en eski yöntemlerden biridir.

Bu cihaz elektroterapi (pasif jimnastik) cihazıdır. Elektroterapi kas liflerinizi ritmik olarak hareket ettirerek pasif durumda iken kaslara aktif egzersiz yaptırır. Kas uyarımı olarak da bilinen bu yöntem 30 yıldan daha uzun zamandır tedavi amaçlı tıpta destekleme için  spor terapistleri ve fizyoterapistler tarafından kullanılmaktadır.

Mekanizması cilt yüzeyinden uygulanan uyarıcı akımın kasları çalıştırmasıdır. Uyarıcı akım kaslar üzerinde tıpkı sinirin kası uyarması gibi hareket ederek  değişik aralıklarla kaslarınızı kasıp gevşetir, yattığınız yerde egzersiz yapmanızı sağlar.

Kasların hareketinin iki yararı olur, öncelikle kaslara aktif spor etkisi yaptırarak depolanmış yağların enerjiye dönüştürülüp harcanmasının yanı sıra elastikiyetini kaybetmiş kasların sıkılaşıp toparlanmasını sağlar. Selülitli doku çözülür ve özellikle karın, kalça ve iç bacak gibi yerler sıkılaşır toparlanır.

UYGULAMA ŞEKLİ

Pasif Jimnastik (Elektroterapi) seansları ortalama 20 ile 45 dakika sürer, uyarıcı akım seçilen kas gruplarının üzerine bağlanan ped şeklinde elektrotlarla uygulanır. Hareket ve kasların kasılma hızı makine ile hastanın ihtiyacına göre ayarlanır. Uygulama sırasında kasların hareketini pedlerin altında görebilirsiniz.

Pasif jimnastik ve ısı battaniyesinin beraberinde kullanılması etkiyi daha da arttırır. 45 dakikada 250 mekik çekilecek şekilde sinyaller gönderir, yağın enerjiye dönüşmesi, zayıf kasın sıkılaşması, terleyerek toksin maddenin atılımı normal kas hareketinin 70 misli hızla gerçekleşir.

2020 Tüm hakkı saklıdır.
Whatsapp
izgin
izgin
Merhaba